Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Αδιάβροχη Ψηφιακή μηχανή
#21
Απολαμβάνεις το μπάνιο και αγοράζεις νέα.
Stelios
www.enjoy-crete.com
Outdoor activities in Crete
eshop: https://eshop.enjoy-crete.com
Reply
#22
Αν την δέσω στο σωσίβιο;;;;Όταν δεν την έχω στο copckit.;;;;Μπορει και να την σώσω


ΚΑΓΙΑΚ ,ΣΚΙ ,ΘΑΛΑΣΣΑ ΚΑΙ ΒΟΥΝΑ.

ΤΑ ΠΑΝΤΑ......
Reply
#23
(07-11-2013, 08:30 AM)stelios link Wrote: Εγώ παιδιά τελικά παρέδωσα και πήρα μια φθηνή dSLR, την Nikon D3000. Η διαφορά στην ποιότητα είναι τεράστια. Να μην μιλήσω για την ταχύτητα.
Έχω πάρει 2 θήκες συγκεκριμένα για αυτό το μοντέλο. Μια δερμάτινη με ενισχύσεις για προστασία στο κοπάνημα από πχ roll (την έχω στο cockpit στα πόδια μου ενδιάμεσα) και μια αδιάβροχη 100%.

Θα προσπαθήσω αργότερα να στείλω links και φωτογραφίες να δείτε.


Με αυτήν ακριβώς την μηχανή Στέλιο(300€) έχω κερδίσει σε διάφορους διαγωνισμούς φωτογραφίας.Είναι πολύ πολύ άξια για τα χρήματα της.Αν μπορείς και βάλεις τα λινκ θα είναι τέλεια.Σκέφτομαι να πάρω το ρίσκο και να αγοράσω μια στεγανή θήκη,και να την βγάζω μόνο για λίγες λήψεις σε ήρεμα νερά.
Reply
#24
(07-11-2013, 01:07 PM)kayak link Wrote: Την στιγμη που βγαζω φωτογραφία για τον οποιο δηποτε λόγο ανατραπω...μετα με την μηχανη τι γίνεται;

Κατά "κανόνα" μηχανή που θα σπάσει απο πτώση έχει κάποιες πιθανότητες να σωθεί.Αν όμως βραχεί το ποσοστό είναι στο -....%
Reply
#25
Δεν με κατάλαβες.Εγω λέω αν  ανατραπω και πέσει μέσα στο νερο...εστω και 5 μέτρα να είναι δεν είναι και το πιο ωραίο θέμα να βλέπεις την μηχανή να βυθίζεται μεχρι να φτασει στο πάτο και εσυ να κοιτάς χωρις να μπορείς να κάνεις τίποτα
ΚΑΓΙΑΚ ,ΣΚΙ ,ΘΑΛΑΣΣΑ ΚΑΙ ΒΟΥΝΑ.

ΤΑ ΠΑΝΤΑ......
Reply
#26
(07-14-2013, 12:40 PM)kayak link Wrote: Δεν με κατάλαβες.Εγω λέω αν  ανατραπω και πέσει μέσα στο νερο...εστω και 5 μέτρα να είναι δεν είναι και το πιο ωραίο θέμα να βλέπεις την μηχανή να βυθίζεται μεχρι να φτασει στο πάτο και εσυ να κοιτάς χωρις να μπορείς να κάνεις τίποτα

Αδιάβροχη?
Reply
#27
Είναι πολύ εύκολο να προσδέσετε στις αδιάβροχες φωτογραφικές σας κατάλληλους πλωτήρες.
Reply
#28
(07-14-2013, 12:40 PM)kayak link Wrote: Δεν με κατάλαβες.Εγω λέω αν  ανατραπω και πέσει μέσα στο νερο...εστω και 5 μέτρα να είναι δεν είναι και το πιο ωραίο θέμα να βλέπεις την μηχανή να βυθίζεται μεχρι να φτασει στο πάτο και εσυ να κοιτάς χωρις να μπορείς να κάνεις τίποτα

Αν κατάλαβα σωστά,λέμε ακόμα και αν είναι αδιάβροχη μηχανή,να μην χαθεί στον βυθό.Εγώ προσωπικά θα επέλεγα κάτι σαν τον "ιμάντα" του κουπιού που δένει στο σωσίβιο. Μεγάλη ασφάλεια με πολύ μικρό κόστος.Και ένα ακόμη θετικό,είναι η μεγάλη ελαστικότητα!
Reply
#29
Γιώργο τι εννοείς;Φελιζόλ ή κατι παρόμοιο;
ΚΑΓΙΑΚ ,ΣΚΙ ,ΘΑΛΑΣΣΑ ΚΑΙ ΒΟΥΝΑ.

ΤΑ ΠΑΝΤΑ......
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)