Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sithonia - Ammouliani sea kayak Holly.. Days
#1
χωρίς λόγια..
Sithonia - Ammouliani sea kayak Holly.. Days
Reply
#2
Big Grin  Να ΄σαι καλά φίλε μου , οι παρουσιάσεις σου είναι....σκέτο ξεσήκωμα !!
Τις βλέπω και θέλω να τα παρατήσω όλα και να φύγω και εγώ με το καγιάκ !!
Έχετε  ωραία μέρη εκεί στα βόρεια...  συνέχισε ακάθεκτος  Wink
Reply
#3
Τα λόγια φίλε John έτσι κι'αλλιώς θα ήταν περιττά!!!!!!!!!Μας έφτιαξες την μέρα!!!!
Πάντα ψηλά μένει η κορφή άν 'ειν και χιονισμένη,
Τόν βράχο δέρνει η θάλασσα μα πάντα βράχος μένει..
Reply
#4
Μπράβο παιδιά, ωραία παρουσίαση σε ένα από τα ποιό ωραία μέρη της χαλκιδικής για καγιακ! έχω κωπηλατήσει πολλές φορές σε αυτά τα μέρη!

πότε ήρθατε στα μέρη μας και δεν μας ενημερώσατε; έχετε φύγει από χαλκιδική ή ακόμα γυρνάτε εδώ γύρω;
Reply
#5
Μπράβο!!! Wink
Μήτσος.
Reply
#6
μαγικό φίλε!!!πολλα μπράβο!!
Reply
#7
Καταπληκτικο! Καθε φορα που παω στο Αγιον ΄Ορος σκέφτομαι πόσο ωραία θα ήταν ένας περίπλους της Χερσονήσου του ΄Αθω με αφετηρία την Ουρανούπολη και τελικό προορισμό την Ιερισσό. Big Grin Big Grin Big Grin
[Image: 179489_160502843996924_143225812391294_2...4975_n.jpg]
Leave it to Random to needlessly complicated things
Reply
#8
να΄στε καλά παίδες!αδερφέ random, για τον περίπλου του Άθωνα είχα ρωτήσει πέρυσι.. θέλει αίτηση στην επιστασία του όρους και είναι πολύ δύσκολο να δωθεί τέτοια  άδεια.αν βγάλεις άκρη κάλεσέ μας!
ώρα καλή στην πλώρη μας!
Reply
#9
(08-17-2012, 10:20 AM)hakem link Wrote: Μπράβο παιδιά, ωραία παρουσίαση σε ένα από τα ποιό ωραία μέρη της χαλκιδικής για καγιακ! έχω κωπηλατήσει πολλές φορές σε αυτά τα μέρη!

πότε ήρθατε στα μέρη μας και δεν μας ενημερώσατε; έχετε φύγει από χαλκιδική ή ακόμα γυρνάτε εδώ γύρω;

να ΄ταν κι άλλο φίλε μου..!
Reply
#10
Φίλε Random & John Barb, ένα από τα όνειρά μου (όπως και πολλών άλλων σε αυτό το Forum, από ότι βλέπω) είναι ο γύρος του Αγίου Όρους αλλά είναι αδύνατο να σου δωθεί τέτοια άδεια για ψυχαγωγικούς σκοπούς... μιας και ο τόπος είναι καθαρά και αποκλειστικά προσκυνηματικός, οπότε οποιαδήποτε δράση ΠΡΕΠΕΙ να συνάδει και να συνδυάζεται με αυτόν τον χαρακτήρα. (δεν δίνουν διαμονητήρια για διακοπές ή για βόλτες αλλά για προσκύνημα)!

Ωστόσο, ακόμα και να δινόταν άδεια ο καιρός είναι ενα πρόβλημα μιας και πρέπει να διασχίσει κανείς από τα ποιό επικίνδυνα σημεία των ελληνικών θαλλασών... ακρωτήριο αράπης, μύτη Αγίου Όρους, κλπ. Για να είμαι ποιό σωστός, πρόβλημα είναι η ιδιαίτερη γεωμορφολογία μιας και σε όλη τη διαδρομή αντιμετωπίζεις παράκτια βουνά να ορθώνονται κάθετα από την θάλασσα... ας μην ξεχνάμε ότι ο Ξέρξης έχασε τον στόλο του δύο φορές στην περιοχή ώσπου να αποφασίσει να περάσει τα πλοία από την ξηρά, (νέα ρόδα - τρυπητή) κάτι που έμεινε στην ιστορία ως διώρυγα του Ξέρξη! Θεωρώ ότι και οι καλύτεροι καγιάκερ να κάνουν το εγχείρημα, θα πρέπει να περιμένουν ιδανικές καιρικές συνθήκες για να περάσουν τα συγκεκριμένα σημεία!
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)