Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
2η συναντηση μελων φορουμ---Αγ.Κωνσταντινος-Λιχαδονησια
#31
θα μπορουσαμε οσοι εχουμε διπλα καγιακ να βρουμε 2ο ατομο απο το forum, ειτε καποιον με διπλο επισης ειτε καποιον που ερχετε απο μακρυα. εγω προσωπικα θελω λιγες μερες ακομα γιατι περιμενω καποιες απαντησεις.

συμφωνειτε?
Reply
#32
εχουμε φτασει μια μολις βδομαδα πριν την συναντηση αλλα δεν υπαρχει μεγαλη συζητηση γυρω απο αυτο το θεμα.

ελπιζω να μην υπαρξει καμια αλλαγη
Reply
#33
μπορει κάποιος να ανακεφαλαιώσει τα της βόλτας
Reply
#34
όποιος χρειάζεται α) σκάφος, β) μεταφορά από Αθήνα και επιστροφή να μου το πεί. τηλέφωνό μου 6977190292
δεν ξέρω άν θα φύγουμε από Παρασκευή βράδυ, εξαρτάται από το εάν θα υπάρχει κατάλληλο μέρος για κάμπινγκ από την πλευρά της Στερεάς για Παρασκευή βράδυ.
Reply
#35
Καλησπέρα φίλοι στο κουπί!

Πρασκευή κατεβαίνουμε με την ελένη από θεσνίκη! Παρακευή βράδυ σκεφτομαστε να κατασκηνώσουμε στην παραλία Ασπρονερίιου όπου είναι και το ραντεβού για να είμαστε έτοιμοι το πρωί! ΑΠό ότι κατάλαβα από τους φίλους δεν υπάρχει πρόβλημα για freecamping εκεί;ε
ΕΠίσης, άλλα ερωτήματα είναι:
- για φαγητό θα πάρουμε προμήθειες για να ψήνουμε τα βραδάκια και τα σχετικά για πρωινό και μικρογευματα την ημέρα ή θα τρώμε σε ταβέρνες, κλπ;
- στις περιοχές της εύοιας που θα κινηθούμε έχει μέρη για προμήθειες ή θα πρέπει να παρουμε τα πάντα από την αρχή;
- το καταμεσήμερο θα βρίσκουμε καλή σκιά για να μην λιώσουμε και για ξεκούραση ή να πάρω και την τέντα μαζί; (φαντάζομαι ότι θα κωπηλατούμε πρωί και απόγευμα)
Reply
#36
ααα, και κάτι άλλο! που θα παρκάρουμε τα αυτοκίνητα; υπάρχει κανα σχετικά ασφαλές parking εκεί που θα ξεκινήσουμε;
Reply
#37
hakem κάποιες προμήθειες πρέπει να έχουμε μαζί, κανένα τονάκι, παξιμάδια, μπανάνες και κάτι για πρωινό.

[Image: paimei.jpg]

What the sea wants, the sea will have. The 1.000nm Project.
Reply
#38
Το parking το σκέφτηκα και εγώ. Νομίζω ότι δεν είναι ασφαλές να αφήσετε τα αυτοκίνητα στο Ασπρονέρι. Αντίθετα είναι απολύτως ασφαλές στον Αγ. Κων/νο, όπου υπάρχουν -για όσους επιθυμούν- και φυλασσόμενα parking. Έτσι, ίσως είναι καλύτερα να πέσετε από τη μικρή παραλία που έχει ο Αγ. Κων/νος.
Εναλλακτικά, ξεκινάτε από Ασπρονέρι αφού έχετε μεταφέρει εκεί τα kayaks με αυτοκίνητο, πηγαίνετε πίσω στον Αγ. Κων/νο να αφήσετε το αυτοκίνητο και επιστρέφετε με ταξί ή με τα πόδια (περίπου 1500-2000 μ)
Reply
#39
Γιώργο, αν είναι έτσι γιατί να μην πέσουμε στον Άγιο Κωνσταντίνο, όπου θα έχουμε αφήσει και τα αυτοκίνητα;
[Image: paimei.jpg]

What the sea wants, the sea will have. The 1.000nm Project.
Reply
#40
(07-10-2012, 06:40 PM)Pai Mei link Wrote: Γιώργο, αν είναι έτσι γιατί να μην πέσουμε στον Άγιο Κωνσταντίνο, όπου θα έχουμε αφήσει και τα αυτοκίνητα;
Ίσως είναι ακόμα καλύτερα τα καμένα βούρλα που είναι και ποιό κοντά στα λιχαδονήσια, αλλά και στην μύτη της παραλίας ασπρονερίου και επίσης έχει ασφαλές πάρκιγκ από όσο γνωρίζω...
όσοι γνωρίζεται καλύτερα τα μέρη προτείνετε,

επίσης δεν μου απάντησε κανείς... για freecamping είναι καλά στην ασπρονερίου ή πρέπει να κανονίσω κάπου που να μείνουμε την παρασκευή βράδυ;
για να ξεκινήσουμε σάββατο πρωί από θεσνίκη αποκλείεται ...
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)