The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.18 (Linux)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/printthread.php 207 get_post_attachments



Sea-kayak.gr Forums
Video Σεμινάρια - Printable Version

+- Sea-kayak.gr Forums (https://www.sea-kayak.gr)
+-- Forum: Συζητήσεις (https://www.sea-kayak.gr/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Forum: Προσφορές (https://www.sea-kayak.gr/forumdisplay.php?fid=22)
+--- Thread: Video Σεμινάρια (/showthread.php?tid=310)



Video Σεμινάρια - aegeanpaddlers - 02-08-2013

Αύριο Σάββατο 9/10/13 και εν αναμονή εξελίξεων στο χώρο του Sea Kayak στην Αθήνα
προσφέρω προβολή της σειράς

Nigel Foster's
Sea kayaking series
vol 1 to 6

Η σειρά περιέχει επισόδια για κάθε τι σχετικό με το sea kayak

Essential Strokes
Directional control
Rescues
Forward Paddling
Rolling and Bracing

Αύριο θα παρακολουθήσουμε το εισαγωγικό επισόδιο.

Όλα τα dvd είναι νόμιμα με άδεια προβολής από τον ίδιο τον συγγραφέα.

Η προβολή θα γίνει στο σπίτι μου στην Γλυφάδα σε xxl οθόνη από SHD προτζέκτορα
ενώ 2 klipsch tangent θα φροντίζουν για τον ήχο.

Ταυτόχρονα θα κάνουμε μία συγκριτική παρουσίαση κουπιών από werner και Lendal σε ποκιλία μοντέλων,
ενώ θα έχουμε και την ευκαιρία να μιλήσουμε λίγο γύρω από την σχεδίαση και κατασκευή κουπιών.


Παρακαλώ δηλώστε συμμετοχή με απάντηση σε αυτό το μήνυμα.

Σας υπόσχομαι μία σημαντική εμπειρία που θα λύσει πολλές απορίες που ίσως έχετε γύρω από το sea kayak.


Απ: Video Σεμινάρια - giorgos ormanoglou - 02-09-2013

Ο Nigel Foster είναι  ό,τι  πιο αξιόπιστο προβάλλει διεθνώς,  στον χώρο.
Αληθής μύστης,  Σοφός  !



Απ: Video Σεμινάρια - Nikolas - 02-09-2013

Πολύ ενδιαφέρον ακούγεται δυστύχως είμαι μακριά


Απ: Video Σεμινάρια - aegeanpaddlers - 02-11-2013

(02-09-2013, 11:50 AM)giorgos ormanoglou link Wrote: Ο Nigel Foster είναι  ό,τι  πιο αξιόπιστο προβάλλει διεθνώς,  στον χώρο.
Αληθής μύστης,  Σοφός  !

Έτσι λέγεται, λένε επίσης ότι είναι και καταπληκτικός σαν άνθρωπος με μιά "αγιοσύνη".
Ελπίζω να τον γνωρίσω και από κοντά.


Απ: Video Σεμινάρια - aegeanpaddlers - 02-11-2013

(02-09-2013, 06:34 PM)Nikolas link Wrote: Πολύ ενδιαφέρον ακούγεται δυστύχως είμαι μακριά
Ε ναί, η Θεσσαλονίκη δεν είναι και δίπλα.
Ελπίζω να βρούμε ευκαιρία να γνωριστούμε.


Απ: Video Σεμινάρια - aegeanpaddlers - 02-11-2013

(02-08-2013, 05:50 PM)aegeanpaddlers link Wrote: Αύριο Σάββατο 9/10/13 και εν αναμονή εξελίξεων στο χώρο του Sea Kayak στην Αθήνα
προσφέρω προβολή της σειράς

Nigel Foster's
Sea kayaking series
vol 1 to 6

Η σειρά περιέχει επισόδια για κάθε τι σχετικό με το sea kayak

Essential Strokes
Directional control
Rescues
Forward Paddling
Rolling and Bracing

Αύριο θα παρακολουθήσουμε το εισαγωγικό επισόδιο.

Όλα τα dvd είναι νόμιμα με άδεια προβολής από τον ίδιο τον συγγραφέα.

Η προβολή θα γίνει στο σπίτι μου στην Γλυφάδα σε xxl οθόνη από SHD προτζέκτορα
ενώ 2 klipsch tangent θα φροντίζουν για τον ήχο.

Ταυτόχρονα θα κάνουμε μία συγκριτική παρουσίαση κουπιών από werner και Lendal σε ποκιλία μοντέλων,
ενώ θα έχουμε και την ευκαιρία να μιλήσουμε λίγο γύρω από την σχεδίαση και κατασκευή κουπιών.


Παρακαλώ δηλώστε συμμετοχή με απάντηση σε αυτό το μήνυμα.

Σας υπόσχομαι μία σημαντική εμπειρία που θα λύσει πολλές απορίες που ίσως έχετε γύρω από το sea kayak.

Τελικά η προβολή δεν έγινε λόγω ελλείψεως συμμετοχών.
Δικό μου λάθος παιδιά, το είπα τελευταία στιγμή και τελικά το Σαββατόβραδο δεν είναι καλή ιδέα αφού όλοι (πλήν εμού) κάτι έχουν να κάνουν.
Πέστε μου όσοι ενδιαφέρεστε πότε μπορείτε για να βρούμε μιά άκρη.


Απ: Video Σεμινάρια - giorgos ormanoglou - 02-11-2013

(02-11-2013, 01:31 PM)aegeanpaddlers link Wrote: [quote author=giorgos ormanoglou link=topic=330.msg2791#msg2791 date=1360410601]
Ο Nigel Foster είναι  ό,τι  πιο αξιόπιστο προβάλλει διεθνώς,  στον χώρο.
Αληθής μύστης,  Σοφός  !

Έτσι λέγεται, λένε επίσης ότι είναι και καταπληκτικός σαν άνθρωπος με μιά "αγιοσύνη".
Ελπίζω να τον γνωρίσω και από κοντά.
[/quote]

Όντως βγάζει μία νηφαλιότητα  -παντού αλλά ιδίως όταν κωπηλατεί seakayak- που άνετα θα την χαρακτήριζες  «θεόπνευστη» !
Και μην τον βλέπετε παππούλη σήμερα,  αναζητήστε παλιά βιντεάκια στο διαδίκτυο  να δείτε τι παλικάρι υπήρξε στα νιάτα του,  ιδίως στο white water,  πέφτοντας σε καταρράχτες δεκάδων μέτρων.
Εγώ,  Γιώργο,  ενδιαφέρομαι σφόδρα για βραδάκι μεσοβδόμαδα,  αρκεί να το γνωρίζω εγκαίρως.



Απ: Video Σεμινάρια - aegeanpaddlers - 02-12-2013

(02-11-2013, 02:16 PM)giorgos ormanoglou link Wrote: [quote author=aegeanpaddlers link=topic=330.msg2801#msg2801 date=1360589470]
[quote author=giorgos ormanoglou link=topic=330.msg2791#msg2791 date=1360410601]
Ο Nigel Foster είναι  ό,τι  πιο αξιόπιστο προβάλλει διεθνώς,  στον χώρο.
Αληθής μύστης,  Σοφός  !

Έτσι λέγεται, λένε επίσης ότι είναι και καταπληκτικός σαν άνθρωπος με μιά "αγιοσύνη".
Ελπίζω να τον γνωρίσω και από κοντά.
[/quote]

Όντως βγάζει μία νηφαλιότητα  -παντού αλλά ιδίως όταν κωπηλατεί seakayak- που άνετα θα την χαρακτήριζες  «θεόπνευστη» !
Και μην τον βλέπετε παππούλη σήμερα,  αναζητήστε παλιά βιντεάκια στο διαδίκτυο  να δείτε τι παλικάρι υπήρξε στα νιάτα του,  ιδίως στο white water,  πέφτοντας σε καταρράχτες δεκάδων μέτρων.
Εγώ,  Γιώργο,  ενδιαφέρομαι σφόδρα για βραδάκι μεσοβδόμαδα,  αρκεί να το γνωρίζω εγκαίρως.
[/quote]
Πολύ ωραία, πάω Νάξο αυτ΄τη τη βδομάδα.
Τι λές για την επόμενη, ποιό βράδυ σε βολεύει?



Απ: Video Σεμινάρια - aegeanpaddlers - 02-25-2013

(02-12-2013, 09:48 AM)aegeanpaddlers link Wrote: [quote author=giorgos ormanoglou link=topic=330.msg2805#msg2805 date=1360592211]
[quote author=aegeanpaddlers link=topic=330.msg2801#msg2801 date=1360589470]
[quote author=giorgos ormanoglou link=topic=330.msg2791#msg2791 date=1360410601]
Ο Nigel Foster είναι  ό,τι  πιο αξιόπιστο προβάλλει διεθνώς,  στον χώρο.
Αληθής μύστης,  Σοφός  !

Έτσι λέγεται, λένε επίσης ότι είναι και καταπληκτικός σαν άνθρωπος με μιά "αγιοσύνη".
Ελπίζω να τον γνωρίσω και από κοντά.
[/quote]

Όντως βγάζει μία νηφαλιότητα  -παντού αλλά ιδίως όταν κωπηλατεί seakayak- που άνετα θα την χαρακτήριζες  «θεόπνευστη» !
Και μην τον βλέπετε παππούλη σήμερα,  αναζητήστε παλιά βιντεάκια στο διαδίκτυο  να δείτε τι παλικάρι υπήρξε στα νιάτα του,  ιδίως στο white water,  πέφτοντας σε καταρράχτες δεκάδων μέτρων.
Εγώ,  Γιώργο,  ενδιαφέρομαι σφόδρα για βραδάκι μεσοβδόμαδα,  αρκεί να το γνωρίζω εγκαίρως.
[/quote]
Πολύ ωραία, πάω Νάξο αυτ΄τη τη βδομάδα.
Τι λές για την επόμενη, ποιό βράδυ σε βολεύει?
[/quote]
Η προβολή έγινε έστω και με περιορισμένες συμμετοχές...λέγε με Κώστα.
Το έτερο ζεύγος δεν εμφανίσθει λόγω... στομαχκών διαταραχών.
Τέλος πάντων, δικαιολογημένοι.
Βασικά πράγματα λέει το ντούβντε (the fonejacker) και μάλλον αργό σε ρυθμό και φτωχό σε εικόνες.
Αν κάποιος ενδιαφέρεται του τα λέω και 'γώ γιατί να το ξαναδούμε σύντομα αποκλείεται.

Επί τη ευκαιρία ας ευχηθούμε όλοι καλό ταξίδι στον Κίτσο που θα μας φέρει πίσω εμπειρίες ιστορίες και εικόνες από την μακρινή βόρεια Ινδία