The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$archive_pages - Line: 2 - File: printthread.php(287) : eval()'d code PHP 8.2.18 (Linux)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/printthread.php(287) : eval()'d code 2 errorHandler->error_callback
/printthread.php 287 eval
/printthread.php 117 printthread_multipage
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.18 (Linux)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/printthread.php 207 get_post_attachments
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.18 (Linux)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/printthread.php 207 get_post_attachments
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.18 (Linux)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/printthread.php 207 get_post_attachments



Sea-kayak.gr Forums
Καθημερινές Ιστορίες - Printable Version

+- Sea-kayak.gr Forums (https://www.sea-kayak.gr)
+-- Forum: Συζητήσεις (https://www.sea-kayak.gr/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Forum: Περιστατικά (https://www.sea-kayak.gr/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Thread: Καθημερινές Ιστορίες (/showthread.php?tid=248)

Pages: 1 2 3 4 5 6


Απ: Καθημερινές Ιστορίες - stelios - 12-28-2012

Βλέπω την Αστράκα γεμάτη στο χιόνι Smile Ορειβασία κάνετε ή κανένα σκαρφάλωμα;


Απ: Καθημερινές Ιστορίες - dan - 12-28-2012

(12-28-2012, 02:23 PM)stelios link Wrote: Βλέπω την Αστράκα γεμάτη στο χιόνι Smile Ορειβασία κάνετε ή κανένα σκαρφάλωμα;

Πολύ ορειβατικό σκί , σκαρφάλωμα λίγα και καλά το καλοκαίρι , απο χειμερινές έχουμε απωθημένο να κάνουμε
την κόψη της Μεσόραχης στην βορεινή ορθοπλαγιά της Γκαμήλας .... Tongue


Απ: Καθημερινές Ιστορίες - vitamin sea - 02-10-2013

Τό σημερινό δροσερό μπανάκι μετά την σύντομη βόλτα το αφιερώνω στον φίλο τον Θανάσση.... ;D 


Απ: Καθημερινές Ιστορίες - dan - 02-11-2013



χτύπα κι άλλο θα τ΄αντέξω... ;D


Απ: Καθημερινές Ιστορίες - thanassis - 02-11-2013

Κοίτα να δείς ρε παιδί μου πώς επικοινωνούν οι Ελληνες σε βορρά και νότο. Είχαμε την ίδια σκέψη. Ένα μπανάκι σε τονώνει σε ανανεώνει κτλ, κτλ, κτλ.....
Η μόναδική διαφορούλα μας αφόρούσε το κουπί γιατί .... δέ χωρούσε το σκάφος !!!

Παραθέτω φωτογραφίες.



Απ: Καθημερινές Ιστορίες - dan - 05-10-2013

Η κατάρα του σιτ ον !!

Τις προάλλες έριξα για πρώτη φορά το νεο μου απόκτημα (prijon kodiak) . Η μέρα τέλεια ο ήλιος λάμπει
τα πουλάκια κελαηδάνε κτλ.  Το ρίχνω -  αρματώνομαι και δώστου απλωτές κατά μήκος της ακτής.
Πάω πολύ καλά και άνετα . Εντυπωσιασμένος απο τον εαυτό μου (!!) φτάνω σε ένα σημείο όπου το  βάθος
σε μεγάλη έκταση είναι 30 εκατοστά. Παντού ερημιά και ησυχία . Αρχίζω την προπόνηση : low brace - high brace - edging-
hip snap κτλ. Ειδικά τα brace τα ξέσκισα !! Στήριξη να δούνε τα μάτια σας...
Συνεχίζω για τις παραδεισένιες αντικριστές παραλίες στα νησάκια των Συβώτων.  Η θάλασσα λάδι . Μέσα στην νιρβάνα μου
πιάνω με την άκρη του ματιού ένα ιπτάμενο ζωύφιο που χαροπαλεύει  στην επιφάνεια του νερού. Ξεχνώντας ότι
δεν καβαλάω το συνηθισμένο (και σταθερότατο) σιτ ον μου σκύβω να σώσω το ναυαγισμένο έντομο και....ώπααααα -  αμάν
γρήγορα low brace ... μπλούμ !! ο κόσμος ανάποδα !!  Γρήγορα "υγρή έξοδο" και σαν βρεγμένος γάτος ακουμπάω στο σκαρί και σκέφτoμαι ότι στα brace  η λεπίδα πρέπει να χτυπήσει παράλληλα στο νερό και όχι κάθετα !
Εντάξει , χαλαρά, δεν έγινε και τίποτε. Ευκαιρία να προπονηθώ και στην επανείσοδο με πλωτήρα.
Και  τότε τους είδα : δύο διθέσια σιτ ον με ένα ζευγάρι στο ένα και ένα ...σκύλο στο άλλο  , εμφανίστηκαν απο το πουθενά .
Δεν είναι δυνατόν . Το βλέπω το σενάριο : έρχονται γρήγορα κοντά μου - φίλε είσαι καλά - τι έπαθες - να σε βοηθήσουμε κτλ.
Πω πω ξεφτίλα . Με γρήγορες κινήσεις (πριν με δούνε καλά) κάνω καουπόικη είσοδο στα γρήγορα αλλά ατυχώς δεν φοράω
το τσίγκινο σώβρακό μου και το πηδάλιο μου "χαϊδεύει" τα όργανα . Βολεύομαι στην θέση , τρομπάρω , και μετά απο λίγο περνώ δίπλα τους χαιρετάω με ύφος  και με μόνιμο χαμόγελο πλέον απο το ¨χάιδεμα". 

     



Απ: Καθημερινές Ιστορίες - thanassis - 05-10-2013

Αγαπητέ dan θα διαφωνήσω μαζί σου σχετικά με τον τίτλο του μηνύματος. Αυτό που πρέπει να αναδειχθεί από την εμπειρία σου, είναι το πόσο [b]σκληρό και ανάλγητο [/b]σε κάνει η σχέση με τα σιτ ον. Χαροπαλευε, λεει, το ζωυφιο...

Τα ψευτοδιλήμματα του τύπου "ψύχη έχει κι αυτό" εδώ δε χωράνε...

Αυτό το καγιάκ φτιάχνει χαρακτήρα....

Κάνει τα αγόρια άντρες....

Σε βάζει να αφήσεις μουστάκι....



ΟΚ.....σταματάω....!!!!


Απ: Καθημερινές Ιστορίες - hakem Chalkidiki - 05-10-2013

καλορίζικο φίλε dan και καλοτάξιδο! Δύο νέα prijon kodiak στο forum, σε μια εβδομάδα!!!
βάλε και καμιά φώτο από το νεο σου σκαφακι!



Απ: Καθημερινές Ιστορίες - vitamin sea - 05-10-2013

Kύριοι μπορείτε να βάλετε τον recreational paddler σε ένα σιτ ιν , αλλά αυτός θα παραμείνει recreational!!! No need for speed!!! Zουζούνια, μελισσούλες, ψαράκια κλπ....κλπ.....


Απ: Καθημερινές Ιστορίες - dimkatso - 05-11-2013

Ρόμπαααα!!