The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$archive_pages - Line: 2 - File: printthread.php(287) : eval()'d code PHP 8.2.18 (Linux)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/printthread.php(287) : eval()'d code 2 errorHandler->error_callback
/printthread.php 287 eval
/printthread.php 117 printthread_multipage
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.18 (Linux)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/printthread.php 207 get_post_attachments
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.18 (Linux)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/printthread.php 207 get_post_attachments
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.18 (Linux)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/printthread.php 207 get_post_attachments
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.18 (Linux)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/printthread.php 207 get_post_attachments



Sea-kayak.gr Forums
Καροτσάκια μεταφοράς,trolley - Printable Version

+- Sea-kayak.gr Forums (https://www.sea-kayak.gr)
+-- Forum: Συζητήσεις (https://www.sea-kayak.gr/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Forum: Ιδιοκατασκευές (https://www.sea-kayak.gr/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Thread: Καροτσάκια μεταφοράς,trolley (/showthread.php?tid=16)

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8


Απ: Καροτσάκια μεταφοράς,trolley - giorgos ormanoglou - 09-21-2012

Ναι,  Μάνο,  καταλαβαίνω.  Προσωρινά λειτουργεί αυτό το βάσιμο άλλοθι…
Ολοένα και πυκνώνουν πάντως τα καταστήματα που αναλαμβάνουν την αποστολή προϊόντων μακριά από την έδρα τους,  με ελαχιστοποιημένο ή και μηδενικό κόστος.



Απ: Καροτσάκια μεταφοράς,trolley - vangelis - 09-21-2012

(09-21-2012, 12:05 PM)giorgos ormanoglou link Wrote: Ναι,  Μάνο,  καταλαβαίνω.  Προσωρινά λειτουργεί αυτό το βάσιμο άλλοθι…
Ολοένα και πυκνώνουν πάντως τα καταστήματα που αναλαμβάνουν την αποστολή προϊόντων μακριά από την έδρα τους,  με ελαχιστοποιημένο ή και μηδενικό κόστος.

Ναι αλλά... χωρίς ιντερνέτ πώς θα το βρείς, πώς θα δείς το προιόν έστω φωτογραφία, πού θα διαβάσεις προδιαγραφές κλπ.
Το φυσικό κατάστημα έχει λοιπόν και μία "βιτρίνα" στο διαδίκτυο όπου μπορούν να δούν τα προιόντα που τούς ενδιαφέρουν και όσοι "περαστικοί" βρίσκονται μακριά, με θάλασσα ανάμεσα ή όχι...


Απ: Καροτσάκια μεταφοράς,trolley - thanassis - 09-22-2012

Για να εκθέσω και εγω την άποψη μου ώς ακρίτας, κάτοικος Ξάνθης γάρ, όσες φορές απευθύνθηκα στο Σταύρο, στο βαθμό που ήταν διαθέσιμο αυτό που ήθελα, με εξυπηρέτησε. Σαφώς και δεν υπήρχε δυνατότητα να διαλέξω μεταξύ ενος πχ. αδιάβροχου  χρώματος μπλέ ή πορτοκαλί κτλ. Όσων αφορά τις τιμές εάν εξαιρέσουμε τις προσφορές των μεγάλων καταστημάτων, δεν είμαστε και τόσο μακρυά. Υπάρχει όμως και κάτι άλλο μη μετρήσιμο στο κατάστημα στη φυσική του μορφή(αναφέρομαι πάντα σε καταστήματα ειδών χόμπι όπως καγιακ, ψαρεμα, μοτοσυκλετα, ποδηλατο κτλ.). Λειτουργεί ώς σημειο συνάντησης, ανταλαγής αποψεων, ως δεξαμενη άντλησης πληροφοριών βασικα σε τοπικό επίπεδο και μετεπειτα σε περιφεριακο. Αυτό το χαρακτηριστικό δεν μπορεις να το εχεις στο διαδίκτυο. Βέβαια, θα μου πείτε, τα φορουμ είναι το αντίδοτο αυτης της έλειψης. Θεωρώ ότι, παρ΄ότι η πληροφορία και η επαφή που αντλεί ο συμμετέχων είναι σημαντική, υπολείπεται απ΄αυτή της προσωπίκης επαφής.  Για να καταλήξω, η δικιά μου αντίληψη είναι: αγοράζω από το διαδίκτυο αυτά τα οποία δεν μπορώ να βρώ εντός της τοπικής αγοράς.


Απ: Καροτσάκια μεταφοράς,trolley - vitamin sea - 09-23-2012

Συμφωνώ φίλε Θανάση, ισορροποία και μέτρο!! Τώρα επειδή ξεφύγαμε ας επιστρέψουμε στα καροτσάκια....Προσωπικά πιστεύω ότι το καροτσάκι είναι το αξεσουάρ που σου προσφέρει την μεγαλύτερη ευκαιρία για να δημιουργήσεις...Προσωπικά έχω φτιάξει 4 μέχρι στιγμής , το τελευταίο πολύ πρόχειρο, το κατασκεύασα σε μισή ώρα με μηδενικό κόστος βασισμένο στην ξύλινη κατασκευή του φίλου ascme. Τα προηγούμενα 3 ήταν κατασκευασμένα από μέταλο και σάπισαν, και επίσης συνεχίζω την δουλειά για το αλουμινένιο.


Απ: Καροτσάκια μεταφοράς,trolley - Random - 09-23-2012

Εμενα ειναι σιδερενιο αλλα δν το βαζω στο νερο Big Grin Μολισ φθασω στην παραλια το αφηνω εκει και σηκωνω το καγιακ στους ωμους και το αφηνω κατω..Απο την αλλη καλο ειναι να φτιαχνεις ενα καροτσακι συμφωνα με τις δικες σου αναγκες οπως εκανα εγω και βρηκα την ησυχια μου επιτελους, συν οτι ετσι οπως το εχω ενισχυσει προστατευεται πληρως η γαστρα του σκαφους μου. Δοξα τον Θεο 6 μηνες και δεν εχω ουτε μια γρατζουνια ακομα Big Grin


Απ: Καροτσάκια μεταφοράς,trolley - stelios - 03-22-2013

Dan, το καροτσάκι που έφτιαξες πάει άνετα σε πολύ μαλακή άμμο;


Απ: Καροτσάκια μεταφοράς,trolley - thanassis - 08-03-2013

Ανεβάζω φωτογραφίες από το νέο καροτσάκι που έφτιαξα χθές(κατά τη προσφιλή μου τακτική με διάφορα υλικά από την αποθήκη μου). Η κατασκευή βασίζεται σε παλιό παιδικό ποδηλατάκι. Δε νομίζω να περπατάει άνετα στην άμμο. Θα το δούμε στην πορεία...

Υπάρχει δυνατότητα να διαλυθεί σε μικρότερα κομμάτια, κάτι το οποίο δεν είναι απαραίτητο για ΄μενα.


Απ: Καροτσάκια μεταφοράς,trolley - stelios - 08-03-2013

Θανάσση με τόσο μικρές και λεπτές ρόδες δεν υπάρχει ούτε 1 στο εκατομμύριο να πηγαίνει σε μαλακή άμμο.
Αφού όμως δεν την χρειάζεσαι τη δουλειά σου την κάνεις!


Απ: Καροτσάκια μεταφοράς,trolley - dan - 08-06-2013

(03-22-2013, 09:44 PM)stelios link Wrote: Dan, το καροτσάκι που έφτιαξες πάει άνετα σε πολύ μαλακή άμμο;

Λίγες φορές το έχω πάει σε πολύ μαλακή άμμο .
Πάει αλλά θέλει γρήγορη κίνηση και μέτρια φουσκωμένα λάστιχα.




Απ: Καροτσάκια μεταφοράς,trolley - skaz96 - 09-12-2013

Που θα βρω υλικά για να φτιάξω ένα;