The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$archive_pages - Line: 2 - File: printthread.php(287) : eval()'d code PHP 8.2.17 (Linux)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/printthread.php(287) : eval()'d code 2 errorHandler->error_callback
/printthread.php 287 eval
/printthread.php 117 printthread_multipage
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.17 (Linux)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/printthread.php 207 get_post_attachments



Sea-kayak.gr Forums
Καροτσάκια μεταφοράς,trolley - Printable Version

+- Sea-kayak.gr Forums (https://www.sea-kayak.gr)
+-- Forum: Συζητήσεις (https://www.sea-kayak.gr/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Forum: Ιδιοκατασκευές (https://www.sea-kayak.gr/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Thread: Καροτσάκια μεταφοράς,trolley (/showthread.php?tid=16)

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8


Απ: Καροτσάκια μεταφοράς,trolley - john f - 09-04-2012

ναι το εχω παει πολλες φορες οι ροδες ειναι ιδιες με αυτα του εμποριου


Απ: Καροτσάκια μεταφοράς,trolley - john f - 09-04-2012

κατι ακομα στο σημειο που εχει ενα τ ειναι για να βαζω μια φ50 και να καθετε ορθιο ( συγνωμη κιολας)  και να φορτωνω το kayak ευκολα  μετα την βγαζω και το μετεφερω προς παραλια...


Απ: Καροτσάκια μεταφοράς,trolley - antonis123 - 09-07-2012

Μπορείς να μας πείς πως ακριβώς έχεις βάλει τις ρόδες?
είναι μία βίδα (άξονας)? ή τις έχεις πιάσει με δύο βίδες?




Απ: Καροτσάκια μεταφοράς,trolley - dimkatso - 09-07-2012

Τις ιδιες ρόδες χρησιμοποιώ και εγω.Επειδή το φορτίο μου είναι μάλον αρκετό στην άμμο εχω κάποιο πρόβλημα.Τα +20 !!!κιλά θα τα υστηρίξω με ενα δεύτερο ζευγάρι πλαστικές ρόδες αυξάνοντας ετσι την επιφάνεια με σκοπό να βουλιάζει λιγότερο. Smile 8)


Απ: Καροτσάκια μεταφοράς,trolley - john f - 09-07-2012

οι ροδες ειναι με ντιζα και μεσα - εξω ροδελα και παξιμαδι  τωρα για να μην γυρναει και η ντιζα μεσα στην οριζοντια σωλινα που ειναι η ντιζα αφρο πολυουρεθανης  το bic  ειναι 40 κιλα !!!!!και δεν ειχε κανενα προβλημα στην αμμο.


Απ: Καροτσάκια μεταφοράς,trolley - giorgos ormanoglou - 09-12-2012

Καθώς έχω μπει πρακτικά σε τροχιά για την απόκτηση καροτσιού,  είναι ώρα να ρωτήσω του φίλους για κάποια πράγματα που αναρωτιόμουν όλον τον προηγούμενο καιρό,  διαβάζοντας ανέμελος το θέμα...
- Το κοστολόγιο για αυτές τις ιδιοκατασκευές,  σωλήνες, γωνίες, μούφες, κόλλες, ρόδες, ντίζες, ροδέλες, παξιμάδια,  αντικραδασμικά, αφροί πολυουρεθάνης, ιμάντες και ότι άλλο μου διαφεύγει,  δεν είναι τελικά συγκρίσιμο με την αγορά έτοιμου,  η μήπως συνυπολογίζετε και τη χαρά της δημιουργίας ;
- Η δυνατότητα να αποσυναρμολογείται εύκολα και να αποθηκεύεται στο σκάφος δεν είναι κρίσιμη ;  Όταν ξεκινάτε  -φαντάζομαι-  τα αφήνεται στα αυτοκίνητά σας,  αλλά δεν είναι εξίσου χρήσιμα και στους ενδιάμεσους προορισμούς,  να εποπτεύετε τα σκάφη σας από μια απομακρυσμένη σκιά ή  καφετέρια ;
Καταλαβαίνω,  βέβαια,  ότι τα έτοιμα για τα μεγάλα διπλά και βαριά σιτ – ον που χρησιμοποιείτε οι περισσότεροι είναι ισχυρότερης κατασκευής και ακριβότερα,  ενώ η μεταφορά τους συναρμολογημένα μπορεί να γίνεται άνετα στα ανοιχτά καταστρώματα,  θα ήθελα παρόλαυτα να συλλέξω τις απόψεις σας.



Απ: Καροτσάκια μεταφοράς,trolley - john f - 09-12-2012

ειναι οπως το λες  μενει στο αμαξι δεν το περνω μαζι  το κοστος κατασκευης δεν ξεπερνα τα 25 ευρω αλλα πρεπει να γνωριζεις απο σωληνες για να κανεις το "κεφαλι" με καμινετο υδραυλικου...το ποιο αν δεν το εχεις αστο...παρε ενα απο τον σταυρο και εισαι οκ!!! 


Απ: Καροτσάκια μεταφοράς,trolley - thanassis - 09-13-2012

Το καροτσάκι που βλέπεις είναι εντελώς πρόχειρη κατασκευή(το προηγούμενο απογευμα πρίν φύγω διακοπές). Είναι από παλιά ξυλεία που είχα και τις βοηθητικές παιδικού ποδηλάτου. Διαλύεται σε 3 κομμάτια: τις ρόδες, το κεντρικό "Η' και τα οριζόντια ξύλα με το αφρώδες οπότε μπορώ να το αποθηκεύσω στα hatches.


Απ: Καροτσάκια μεταφοράς,trolley - giorgos ormanoglou - 09-13-2012

Οταν μας δείχνεις πλάνα από το σκάφος σου,  Θανάση,  ποιος ασχολείται άλλο με το καροτσάκι ;...
Διακρίνω,  πάντως,  υπέρμετρη γωνία κάμπερ !...


Απ: Καροτσάκια μεταφοράς,trolley - thanassis - 09-13-2012

Βλέπω ότι παρεκτρεπόμαστε......Λοιπόν Γιώργο έψαχνα την αιτία για να φορτώσω τη βουτιά που έφαγα εχθές στη Βιστωνίδα (κάτοικος Ξάνθης) με 3αράκι ανατολικό. Τελικά δεν έφταιγε το κινητό....η γωνία κάμπερ ήταν....!!!